صحبت‌هایی از والدینی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند

صحبت‌هایی از والدینی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند:

نکته ای که تمام والدین باید در نظر داشته باشند این است که هیچ چیز در مورد  فرزنددار شدن طبق پیش‌بینی شما اتفاق نمی‌افتد. بنابراین برای درک هرچه بیشتر والدینی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند و حمایت از آن‌ها در ابتدا صحبت‌هایشان را می‌شنویم.

درک بهتر چالش ها

ما تا به اینجا در انتقال تجربه و دانش ۱۵۰ ساله خودمان خوب عمل کرده‌ایم. حالا نوبت همه پدر و مادرهاست که تجربه خود را از آروغ گرفتن‌ها، ریخت و پاش‌ها و لبخنذها و تمام موضوعات مرتبط با فرزندشان با همه به اشتراک بگذارند.

تعریف
یک کلمه برای آن وجود دارد
  • بی‌خبری از دنیا: زمانی که خیلی وقت است که روزنامه نخوانده‌اید، تلویزیون تماشا نکرده‌اید و یا در شبکه‌های اجتماعی چرخ نزده‌اید و در واقع از آنچه در دنیای بیرون می‌گذرد بی‌خبر هستید.

  • ترس مخصوص والدین: وقتی می‌ترسید که اعتراف کنید نگران ترک شدن و یا مورد قضاوت قرار گرفتن توسط دیگران هستید

  • تعطیلات خواب: وقتی دلتان لک زده برای تعطیلات وظایف فرزندداری تا بتوانید یک دل سیر بخوابید

  • فشار پدر یا مادر بودن: وقتی خیلی روی تغذیه، تعویض پوشک و خواباندن کودک تمرکز کرده‌اید و از توجه به نیازهای اساسی خود غافل شده‌اید

  • کری نسبت به گریه: وقتی شما دیگر متوجه صدای گریه کودک خود یا سایر کودکان نمی‌شوید، چرا که آن‌ها خیلی گریه می‌کنند و شما نسبت به این صدا ایمن شده و حساسیت خود را از دست داده‌اید

  • قایم شدن و تظاهر به خواب: وقتی در اتاق دیگری قایم می‌شوید و تظاهر می‌کنید که خواب هستید تا همسرتان به کودک رسیدگی کند

  • نظرات سمی: نظرات و توصیه‌های ناخواسته‌ای که دیگران در مورد فرزندداری به افرادی که تازه پدر و مادر شده‌اند می‌دهند.

  • گریه‌های شگفتی: وقتی علی رغم اینکه فرزند خود را دوست دارید، گاهی احساس غم و گریه می‌کنید و خود را غرق شده در انبوهی از حس اندوه و تنهایی می‌بینید

  • درام مادرانه: وقتی شما به عنوان یک مادر حس می‌کنید هر کاری می‌کنید اشتباه است ولی فکر می‌کنید تمام کارهای پدر درست است

ابزار
چطور پدر و مادری حرفه‌ای باشیم

منتظر به دنیا آمدن فرزندتان هستید، فرزندتان به دنیا آمده و او را در آغوش گرفته‌اید، فرقی نمی‌کند در کدام مرحله قرار دارید، آیا حس می‌کنید نمی‌دانید چگونه باید وظیفه خود را به عنوان پدر و مادر یک کودک انجام دهید؟ (بین خودمان باشد، هیچکس نمی‌داند) چک لیست‌های ما را مطالعه کنید، هدف این چک لیست‌ها این است که به شما در جهت تسلط بر مهارت‌های لازم برای فرزندداری کمک کنند.

آیا در اولین سالی که فرزندتان به دنیا آمده بود، احساس تنهایی می‌کردید؟
بله ۵۰%
خیر ۵۰%
بله
خیر
این کاملا طبیعی است! اکثر مادران می‌گویند که اوایل دوران بعد از تولد فرزندشان گاهی احساس تنهایی می‌کنند.حتی وقتی فرزندتان را در گهواره تاب می٬‌دهید و یا در شبکه‌های اجتماعی پیام٬های دوستانه رد و بدل می‌کنید، احساس تنهایی و دورافتادن از جامعه سراغتان می‌آید.
شما یک انجمن و گروه حمایتی قوی در اختیار دارید! اگر احساس تنهایی می‌کنید، تمرکز خود را به فرزندتان، همسرتان که کنارتان است و پیام‌های دوستانه در شبکه‌های اجتماعی معطوف کنید. این کار می‌توانند به شما کمک کند.
آیا شما و همسرتان وظایف مراقبت از کودک را با هم تقسیم کرده‌اید؟
بله ۵۰%
خیر ۵۰%
بله
خیر
زندگی با مشارکت و همراهی یکدیگر ساده‌تر می‌شود. برای مثال، سعی کنید جوری تقسیم وظایف را انجام دهید که یکی از والدین شام را آماده کند و دیگری کودک را حمام کند و روز بعد این وظایف را با هم عوض کنید!
این بدین معنی نیست که یکی از شما پدر یا مادر بهتری هستید. مهم این است که تعادل را حفظ کنید. سعی کنید وظایف مراقبت از کودک را طوری تقسیم کنید که هر دو با آن راحت باشید و اگر برنامه‌ای که تهیه کرده‌اید حتی برای یکی از شما دو نفر جواب نداد خیلی سریع آن را تغییر دهید و برای این کار تعلل نکنید.
آیا در اولین سالی که فرزندتان به دنیا آمده بود، دچار نوسانات خلقی و احساسی می‌شدید؟
بله ۵۰%
خیر ۵۰%
بله
خیر
مثل این است که سوار یک ترن هوایی هستید، درست است؟ یک لحطه به خودتان می‌آیید و می‌بینید که در حال تماشای چشم‌های زیبای فرزندتان هستید و احساس می‌کنید لبریز از عشق به زندگی شده‌اید و لحظه‌ای دیگر حس می‌کنید که دیگر نمی‌توانید به زندگی ادامه دهید.
بسیار عالی است! اکثر والدین این حس را دارند که سوار اولین واگن ترن هوایی شده‌اند و تمام بالا و پایین‌ها و سقوط آزادهای آن را به شدیدترین شکل ممکن تجربه کرده‌اند.
آیا در اولین سالی که فرزندتان به دنیا آمده بود، احساس گناه می‌کردید؟
بله ۵۰%
خیر ۵۰%
بله
خیر
اجازه بدهید شرایط را با هم بررسی کنیم! برای برگشتن به کار یا برنگشتن به کار. برای شیردهی یا عدم شیردهی. برای ملاقات با دوستان و یا عدم ملاقات با آن‌ها. شما نمی‌توانید بدون احساس گناه تصمیم قطعی خود را بگیرید. خبر خوب این است که شما تنها نیستید: اکثر افرادی که به تازگی مادر شده‌اند، صرف نظر از تصمیماتشان حس گناه می‌کنند. به خودتان یادآوری کنید که شما بهترین کار را می‌کنید، بهترین خود هستید و این تمام چیزی است که در توان دارید.
البته جوابتان بله هم بود نمی‌شد شما را مقصر دانست، اما بسیار عالی است که توانسته‌اید در این دوران سخت از حس گناه و عذاب وجدان به علت ایده‌آل نبودن در امان بمانید.
با در نظر گرفتن همه موارد، آیا فرزند شما آرام و بدون دردسر است؟
بله ۵۰%
خیر ۵۰%
بله
خیر
فرزند شما در طول شب می‌خوابد، در جمع گریه نمی‌کند و همزمان با شما غذا می‌خورد. اگر این بچه، آرام و بدون دردسر نیست پس چیست؟!
"ما هم این را می‌دانیم. بچه‌ها خیلی گریه می‌کنند، زیاد غذا می‌خورند و البته دفعات زیادی هم مدفوع می‌کنند. برای جواب دادن به این سوال کمی زود است و باید بعد از اینکه به کالج رفتند به این سوال پاسخ دهید. "
بعدی
رای گیری
هیچ پاسخ غلطی وجود ندارد
جستجو

هنوز محتوای مورد نظر خود را نیافته‌اید؟

موتور جستجوی هوشمند سوالات را امتحان کنید. این موتور جستجو در همه حالات پیشنهادهایی برای شما دارد.