خواباندن نوزاد روی شکم

۵ حرکت برای خواباندن نوزاد به روی شکم

اطمینان حاصل کردن از اینکه کودک فعال است، نه تنها اکنون بلکه در آینده هم برای سلامت او مهم است.  بخشی از این فعالیت خواباندن نوزاد به روی شکم است زیرا به قوی تر شدن عضلات مهم و مهارت­های حرکتی او برای چهار دست و پا رفتن، غلت زدن وقتی بزرگتر شد، کمک می کند. و این تنها یک زمان فوق العاده ای برای گذراندن وقت با فرزند جدیدتان است.

خواباندن نوزاد به روی شکم می‌­تواند از لحظه ورود او از بیمارستان به خانه آغاز شود و یک فعالیت روزمره خوب است. هیچ قاعده سخت گیرانه‌­ای برای زمان انجام آن وجود ندارد، هر وقت کودکتان خوشحال است بازی خوبی است ولی اگر او کمی خسته بود یا لذتی نمی­برد اجباری به انجام آن نیست.

به یاد داشته باشید وقتی فرزندتان رو به شکم خوابیده هرگز او را تنها نگذارید.

در اینجا چند راه برای بامزه کردن تمرین خواباندن به روی شکم برای هر دوی شما وجود دارد:

۱. شکم به شکم

زمانی که روی زمین یا تخت دراز کشیده اید، در حالی که فرزندتان را محکم نگه میدارید، او راروی شکم یا قفسه سینه خود بگذارید، تا زمان به روی شکم خواباندن او صورت به صورت باشید .

 

۲. چشم در چشم

کودک را روی زمین ی روی یک حوله و یا پتوی تمیز قرار دهید، سپس برای برقراری تماس چشمی خم شوید تا اینکه هم سطح او شوید. اگر احساس می کنید او نیاز به حمایت بیشتر دارد، یک پتو پیچیده شده یا حوله زیر قفسه سینه و دست های او قرار دهید.

 

۳. شکم به ران پا

 شکم کودک را  روی ران پای خود قراردهید و  اطمینان حاصل کنید که با دستتان  پشت یا باسن او را محکم نگه داشته اید تا کودک ثابت بماند. این حرکت برای زمان به روی شکم خواباندن خوب است و برای آرام کردن او نیز مفید است، از این روش برای آروغ گرفتن هم میتوایند استفاده کنید.

 

۴. کودک قهرمان

برای کودک خود که یک قهرمان کوچک است جشن بگیرید! در حالی که ایستاده است، یک دست را زیر شکم و قفسه سینه و دست دیگر را بین پاهای او بگیرید. تمام مدت مراقب سر او بوده و او را به سمت شکم و نزدیک به  بدن خود نگه دارید.

 

۵. تمام تعویض‌ها (پوشک بچه)

هر وقت پوشک کودک خود را تعویض کردید برای چند دقیقه او را به روی شکم بخوابانید. (البته هیچگاه او را روی میز تعویض تنها نگذارید).

 

آیا این مقاله از نظر شما مفید بود؟
  • خیلی ضعیف
  • ضعیف
  • متوسط
  • خوب
  • بسیار خوب

عضو برنامه ۱۰۰۰ روز اول زندگی من شوید

مادر شدن با سؤالات زیادی همراه است. ما اینجا هستیم تا به شما در یافتن پاسخ این سؤالات کمک کنیم.

جستجو

هنوز محتوای مورد نظر خود را نیافته‌اید؟

موتور جستجوی هوشمند سوالات را امتحان کنید. این موتور جستجو در همه حالات پیشنهادهایی برای شما دارد.