شیردهی

۵ راه برای بازی با نوزاد که به تکامل او کمک می کند!

ایده هایی برای تطبیق بازی‌های جدید و سرگرم کننده به شیوه کودک شما.

بین چهار تا شش ماهگی زمان خاصی برای کودک است که شما متوجه شروع تغییرات زیادی می شوید. او در تعامل با کسانی که در اطراف او هستند، اجتماعی تر خواهد شد، که برای همه اطرافیان، دوست داشتنی می­باشد!

وقتی گردن و بدن کودک قدرتمندتر می‌شود، می‌تواند با کمک شما روی بالش یا صندلی کودک بنشیند. این تمرینی عالی برای کنترل سر و گردن است که هنگام غذا خوردن به آن نیاز دارد. او همچنین ممکن است شروع به چنگ زدن کند (مراقب مو و جواهرات باشید!).

شما می‌توانید از طریق بازی با نوزاد از این پیشرفت‌ها حمایت کنید. فعالیت‌های تک به تک شما با فرزندتان به مراتب بهتر از سرگرم کردن او با تلویزیون و سایر دستگاه‌های الکترونیکی است. ممکن است تصور کنید که این دستگاه ها در سن پایین روی او تاثیری نمی گذارد، اما در واقع می‌توانند تأثیر منفی بر تکامل او داشته باشند، پس چرا برخی از بازی‌های زیر را امتحان نمی‌کنید؟

 

بازی با نوزاد 1

بازی: آینه

آنچه شما نیاز دارید: یک آینه به اندازه کافی بزرگ برای نشان دادن بازتاب شما و فرزندتان.

 چه کاری باید انجام دهید:

با گرفتن دستش به او کمک کنید تا برای مادر و فرزند داخل آینه دست تکان بدهد، سپس از او بخواهید که مادر و فرزند در آیینه را پیدا کند. هرچه حالت صورتتان خنده دارتر باشد، برای کودک جذاب تر است!

 چیزی که کودک شما یاد می‌گیرد: گرچه کودک شما ممکن است خود را در آینه تشخیص ندهد، می تواند به لبخند چهره ها واکنش نشان داده و به تصاویر جذب شود.

بازی با نوزاد 2

بازی: آب بازی

آنچه شما نیاز دارید: یک سطح نرم و ایمن.

چه کاری باید انجام دهید: کودک خود را بر روی شکم قرار دهید (روی یک سطح یا روی شکم یا دستتان) و او را تشویق کنید همزمان دست و پا بزند، مثل اینکه در حال شنا است.

 چیزی که کودک شما می آموزد: مهارت‌های مهم حرکتی، وقتی که شروع به سینه خیز رفتن می‌کند.

بازی با نوزاد 3

بازی: پیکابو!

 آنچه شما نیاز دارید: فقط خودتان!

 چه کاری باید انجام دهید: یک بازی کودکانه قدیمی، چهره خود را پشت دست خود پنهان کنید و اجازه دهید کودک هنگامی که شما دوباره دست های خود را با "گفتن پیکابو" باز می کنید، تکان بخورد و با هیجان بخندد.

آنچه کودک شما می آموزد این ایده است که چیزهایی که او نمیتواند ببیند وجود دارد!

بازی با نوزاد 4

بازی: باز هم پیکابو!

آنچه شما نیاز دارید: چند اسباب بازی مورد علاقه ی کودک شما و یک پتو.

چه کاری باید انجام دهید: یک اسباب بازی را زیر پتو پنهان کنید، سپس پتو را بالا بیاورید تا آن را با یک "پیکابو بلند" نشان دهید! بعد از چند لحظه، اجازه دهید کودکتان خود به دنبال اسباب بازی ها باشد و آن را پیدا کند.

 چیزی که کودک شما می آموزد: مشابه قبل، کودک شما یاد میگیرد که چیزهایی که او نمیتواند ببیند وجود دارد. احساس و لمس کردن پتو و اسباب بازی ها نیز به رشد حسی او کمک می کند.

بازی با نوزاد 5

بازی: رسیدن و گرفتن

چیزی که شما نیاز دارید: چند شیء کوچک و ایمن مانند قالب های چهارگوش،حیوانات کوچک اسباب بازی و فنجان­های پلاستیکی.

 چه کاری باید انجام دهید: اسباب بازی‌ها را به او بدهید تا بتواند آنها را نگه دارد. سپس اسباب بازی ها را از او دور کنید، سپس او می خواهد به سمت اسباب بازی ها رفته و آنها را جمع کند . فراموش نکنید تا در طول راه او را تشویق کنید.

چیزی که کودک شما می‌آموزد­: این کمک می‌کند تا مهارت دست و انگشتانش را بهبود دهد که در نهایت بتواند به تنهایی غذا بخورد.

آیا این مقاله از نظر شما مفید بود؟
  • خیلی ضعیف
  • ضعیف
  • متوسط
  • خوب
  • بسیار خوب

عضو برنامه ۱۰۰۰ روز اول زندگی من شوید

مادر شدن با سؤالات زیادی همراه است. ما اینجا هستیم تا به شما در یافتن پاسخ این سؤالات کمک کنیم.

جستجو

هنوز محتوای مورد نظر خود را نیافته‌اید؟

موتور جستجوی هوشمند سوالات را امتحان کنید. این موتور جستجو در همه حالات پیشنهادهایی برای شما دارد.