مراقبت از پستان

مراقبت از پستان در دوران شیردهی

از بعد از زایمان تا الآن، خودم به فرزندم شیر می‌دهم و باید بگویم که شیر دادن یکی از شگفت‌انگیزترین تجربه‌های من بوده است! اگرچه، نگرانم شیردهی عوارضی برای پستان‌های من داشته باشد. برای جلو‌گیری از این اتفاق چه کارهایی برای مراقبت از پستان باید انجام دهم؟

۱۳۹۶//

نوزادان و شیرخواران برای تغذیه با شیر مادر به وسیله‌ای نیاز ندارند ،  پستان‌های شما همیشه آماده استفاده هستند! اگرچه، لوازم جانبی بخصوصی برای شیردهی هستند که می‌توانند برای مراقبت از پستان شما بسیار مفید باشند و به شما کمک کنند تا شیرتان حداکثر مطلوبیت را برای فرزندتان فراهم کند. در ادامه اطلاعات بیشتری در این خصوص در اختیار شما قرار می‌گیرد.

سوتین مناسب برای مراقبت از پستان و داشتن سینه‌هایی زیبا!

برخلاف آنچه عموم فکر می‌کنند، شیردهی لزوما تأثیر سوئی برای پستان‌هایتان ندارد. مهم است که برای مراقبت از پستان خود سوتین شیردهی بخرید. آن هم ۲ جفت که همیشه ۱ جفت اضافه داشته باشید. این سوتین‌ها برای پستان‌های شما که در این مرحله به‌صورت چشمگیری بزرگ شده‌اند، بسیار مناسب خواهند بود. یکی دیگر از فواید این سوتین‌ها  این است که قسمت جلویی آن‌ها نیز باز می‌شود و از این طریق دسترسی به پستان‌هایتان هربار که می‌خواهید به فرزندتان شیر بدهید راحت‌تر خواهد بود.

مطلب پیشنهادی: حالات مناسب شیردهی

خرید سوتین برای مراقبت از پستان در شیردهی:

  • سایز: اگر تصمیم دارید قبل از زایمان سوتین شیردهی بخرید، تا ۸ ماهگی صبر کنید تا پستان‌های شما تا جایی که ممکن است بزرگ شده باشند.
  • اگر تصمیم دارید بعد از زایمانتان و با آمدن اولین شیرتان این سوتین را تهیه کنید. سعی کنید سایز مناسب را انتخاب کنید. انتخاب سایز مناسب به مراقبت از پستان کمک می‌کند که پوست شما کبود نشود و به پشت شما فشاری وارد نیاید و پستان‌های شما را محکم نگه میدارد.
  • برخی از مدل‌های این سوتین‌ها، برخلاف دیگر مدل‌ها فنر زیرین ندارند و برخی نیز از فنر زیرین برای انعطاف‌پذیری بیشتر استفاده می‌کند. انتخاب این مدل‌ها کاملاً به شما بستگی دارد.
  • بهتر است از سوتین نخی استفاده کنید: که برای پوست فرزندتان و برای خودتان نرم‌تر است و دیرتر خراب می‌شود و در دمای بالا هم (برای بهداشت بیشتر) قابل شستشو است! البته این نوع سوتین ها مدل‌های زیباتر و از جنس الیاف مصنوعی هم دارند، اما در نهایت انتخاب با شماست.
  • بهتر است بندهای سوتینی را که انتخاب می‌کنید پهن باشند، به‌ویژه درصورتی‌که پستان‌های شما خیلی بزرگ هستند.

باید به نحوه باز شدن کاپ سوتین شیردهی هم دقت کنید، چراکه بهتر است به‌راحتی باز شود تا زمانی که می‌خواهید به فرزندتان شیر دهید بتوانید با یک دست آن را باز کنید!

مطلب پیشنهادی: فواید شیردهی برای مادر

**این مطالب صرفاً جهت افزایش اطلاعات عمومی کاربران است و هرگز جایگزین توصیه‌های پزشک، انجمن‌های علمی و سایر منابع معتبر نمی‌باشد. ازآنجاکه هر مادر و کودک از مادر و کودک دیگر متفاوت است، کلیه آمار و ارقام ارائه شده در این وبسایت می‌تواند با توصیه پزشک برای هر مادر و کودک متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید

به برنامه "۱۰۰۰ روز اول زندگی من" بپیوندید

تنها با یک کلیک و در آرامش کودکتان را پرورش دهيد و از مطالب آموزشی و ابزارهای کاربردی ما استفاده کنید.

  • با شیوه مناسب خودتان، اصول تغذیه را یاد بگیرید
  • ابزارهای كاربردی را امتحان كنيد
مطالب مرتبط
امتیاز مادران به این مقاله۵/۵
avatar
avatar

Yashar

عالی

جستجو

هنوز محتوای مورد نظر خود را نیافته‌اید؟

موتور جستجوی هوشمند سوالات را امتحان کنید. این موتور جستجو در همه حالات پیشنهادهایی برای شما دارد.