شیردهی

همسرم می‌خواهد خودش به فرزندمان شیر بدهد!

دیدن کودک در حال شیر خوردن، بسیار زیبا است، مخصوصا وقتی همسر و فرزند اولت را می‌بینی! زمانی که برای اولین بار داشتم این صحنه را می‌دیدم، نزدیک بود گریه کنم. (گفتم نزدیک بود، چون به هر حال مرد هستم). شاید زیادی حساس باشم، اما می‌توانم تحملش کنم. دوست دارم من هم کاری کنم، هیچ دلیل وجود ندارد که مادرها همه کارها را انجام دهند.

۱۳۹۶//

ما تصمیم گرفتیم تا با همدیگر شیر بدهیم و خوشحالم که همسرم نظر من را هم خواست.  با اینکه می‌دانم کاری را که خودش می‌خواهد، انجام خواهد داد. به هر حال حس می‌کنم که من هم نقشی دارم ولی باید اعتراف کنم که بعضی مواقع حسودی‌ام می‌شود. اما خوشحالم که در لحظه‌های فراموش‌نشدنی آنجا هستم.

اعتماد به نفس و اطمینان در شیردهی

برای اینکه کنار گذاشته نشوم و حس بی‌استفاده بودن به من دست ندهد، به همسرم در شیردهی کمک کردم. به او کمک می‌کنم تا با آرامش بنشیند و فضای آرامش‌بخشی برایش فراهم می‌کنم. برخی مواقع او را در آغوش می‌گیرم و این حس ایجاد می‌شود که هر دو با هم داریم به او شیر می‌دهید، البته تقریباً !علاوه بر آروغ بعد از شیر خوردن در دیگر مباحث مربوط به شیردهی نیز تقریبا متخصص شده‌ام (تغذیه طولانی مدت یا ناهماهنگ، تورم، نوک پستان‌های ترک خورده و ...). می‌دانم که همسرم برخی مواقع تحت فشار قرار می‌گیرد و حالش خیلی خوب نیست، اما من در خدمتش هستم تا به او قوت قلب بدهم، همه چیز را مرتب کنم و به او اعتماد به نفس بدهم .

برای کسب اطلاعات درباره نحوه آمادگی برای شیردهی به مقاله "آمادگی برای شیردهی پیش از بارداری آغاز می‌شود" مراجعه کنید.

**این مطالب صرفاً جهت افزایش اطلاعات عمومی کاربران است و هرگز جایگزین توصیه‌های پزشک، انجمن‌های علمی و سایر منابع معتبر نمی‌باشد. ازآنجاکه هر مادر و کودک از مادر و کودک دیگر متفاوت است، کلیه آمار و ارقام ارائه شده در این وبسایت می‌تواند با توصیه پزشک برای هر مادر و کودک متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید

به برنامه "۱۰۰۰ روز اول زندگی من" بپیوندید

تنها با یک کلیک و در آرامش کودکتان را پرورش دهيد و از مطالب آموزشی و ابزارهای کاربردی ما استفاده کنید.

  • با شیوه مناسب خودتان، اصول تغذیه را یاد بگیرید
  • ابزارهای كاربردی را امتحان كنيد
مطالب مرتبط
امتیاز مادران به این مقاله۰/۵
avatar
جستجو

هنوز محتوای مورد نظر خود را نیافته‌اید؟

موتور جستجوی هوشمند سوالات را امتحان کنید. این موتور جستجو در همه حالات پیشنهادهایی برای شما دارد.